Wczasy pobytowe – gdzie pojechać na wakacje

Kiedy wiosna już na dobre się zaczęła, coraz częściej zaczynamy myśleć już o wakacjach. Gdzie warto wybrać się w tym roku? Polska, Europa, a może cały świat? Gorące, piaszczyste plaże czy wysokie góry? A może rejs luksusowym statkiem wiodącym przez najpiękniejsze miejsca na ziemi? Wybór należy do Ciebie. My zatem podpowiemy, jak możesz spędzić czas w wakacje, aby były one pełne niezapomnianych chwil, do których będziesz powracał przy kubku gorącej czekolady w śnieżne, zimowe wieczory. Zaplanuj najlepsze wakacje już dziś i wyjdź naprzeciw przygodzie, która czeka na Ciebie podczas rejsu ekskluzywnym wycieczkowcem.

Rejs po Cykladach

Podczas trwającego 9 dni rejsu po Cykladach czeka Cię mnóstwo fascynujących przeżyć. A możesz tego doświadczyć, podróżując luksusowym statkiem Celestyal Crystal 5*. Rejs rozpoczyna się w Warszawie, skąd cała grupa, spragnionych przygód turystów, poleci do Aten. Kolejnego dnia rozpocznie się zwiedzanie tej pięknej stolicy Grecji, zabytków antycznej kultury, z całą pewnością zobaczysz Akropol, teatrDionizosa i Agorę, w dzielnicy Plaka będzie można również skosztować greckich pyszności w uroczych restauracjach i kupić bliskim ciekawe pamiątki. Następnie statek wyrusza do Stambułu w Turcji, gdzie czekają piękne zabytki chrześcijańskiej i osmańskiej kultury, Muzeum Sztuki Islamskiej i Tureckiej, Hagia Sofia, Meczet Sulejmana, a także inne piękne pałace i Kościoły chrześcijańskie. W czwartym dniu odbędzie się ciekawa wycieczka prywatną łodzią po Cieśninie Bosfor, która zakończy się zwiedzaniem wyjątkowego Targu przypraw. Kolejny dzień to zawinięcie do portu Canakkale, gdzie można samemu zakupić interesujące wycieczki, lub też zejść na ląd i zwiedzać na własną rękę, odkrywając uroki miasteczka. Jeśli jednak wolisz zostać na pokładzie, nie będziesz się nudził, gdyż możesz skorzystać z wielu dostępnych tam atrakcji. Kolejny punkt to greckie Volos, gdzie zobaczysz imponujące klasztory Meteora (540 m.n.p.m.). Dzień 7 poświęcony jest na przystanek w Heraklionie, gdzie można wziąć udział w ciekawej wycieczce, aby zobaczyć najpiękniejsze greckie zabytki, np. pałac kultury minojskiej. Jest to okazały gmach, możemy podziwiać tam wiele imponujących fresków, salę tronową, a także mnóstwo innych obiektów, związanych z tą kulturą. Następny dzień to postój w Santorini. Ta malownicza miejscowość uważana jest za jedno z najromantyczniejszych miejsc na ziemi. Cudowne zachody słońca i białe budynki z niebieskimi dachami – zupełnie, jak w bajce. Spędzimy trochę czasu w wiosce Oia, można wybrać się na spacer po jej uroczych uliczkach. Kolejny dzień to powrót do Warszawy. Ceny takie rejsu są niewielkie (od 6177 zł), a zyskujemy w niej zarówno pełne wyżywienie, wycieczki jak i ubezpieczenie.

podróże i rejsy

Odrobina chłodu… nad norweskimi Fiordami

W czasie 8 dniowego rejsu wycieczkowcem MSC Poesia 4* będziesz miał szansę zobaczyć najpiękniejsze norweskie fiordy. Twoja przygoda rozpocznie się na lotnisku w Warszawie, lotem do Kopenhagi. Ceny rejsów tego typu (od 5840 zł) nie są duże, a otrzymujemy w pakiecie ubezpieczenie, jak i wyżywienie. W Kopenhadze odbędzie się zaokrętowanie na statek, który ruszy w kierunku Warnemunde w Niemczech. Jest to urokliwa wypoczynkowa miejscowość,  gdzie znajduje się piękny Mariacki Kościół, wraz z oryginalnym, astronomicznym zegarem. Dzień trzeci będzie zorganizowany na statku, gdzie możesz skorzystać z  mnóstwa przygotowanych atrakcji. Kolejnego dnia, statek dopłynie do portu w Bergen, gdzie czekają liczne atrakcje. Jest to miasto położone na granicy Morza Norweskiego i Morza Północnego, nazywane jest furtką do fiordów, znajduje się na liście UNESCO. W mieście możemy zwiedzić wspaniałe kościoły, zamek Bergenhus, drewniane zabudowy z XVIII w., ratusz, Muzeum Hanzeatyckie, Muzeum Morskie. Następnego dnia statek zatrzyma się w Molde, gdzie znajduje się największa gałąź do fiordu Romsdal, znajdującego się na liście UNESCO. Kolejnego dnia statek zawinie do Hellesylt/ Geiranger, gdzie możesz rozpocząć zwiedzanie na własną rękę, zobaczyć uroczą wioskę Geiranger, znajdująca się na końcu fiordu.  Siódmy dzień będzie zorganizowany na statku, gdzie wśród licznych atrakcji, każdy znajdzie coś dla siebie. Ósmego dnia powrócisz do Kopenhagi, skąd samolot zabierze Cię do Warszawy.

rejs statkiem

Atrakcyjny rejs rzeczny po Dunaju

W Europie nie brakuje ciekawych i uroczych miejsc, gdzie na wakacje możesz wybrać się luksusowym wycieczkowcem.  Nie musi to od razu być podróż po całym świecie. Ceny takiego rejsu zaczynają się od 6892 zł, warto skorzystać, ponieważ w tej cenie zawarte są wycieczki, ubezpieczenie i wyżywienie. Przygoda rozpoczyna się lotem z Warszawy do Wiednia, gdzie następuje zakwaterowanie na statku MS Cruisestar 4*. Drugiego dnia zaplanowana jest wycieczka po pięknym Wiedniu, ukochanym mieście Mozarta, Straussa, Klimta. Będziesz miał okazję zobaczyć mnóstwo secesyjnych zabytków, znajduje się tam ponad 100 muzeów m.in. Muzeum Sztuk Pięknych, Muzeum Madame Tussauds. Podczas wycieczki, możesz odwiedzić astronomiczne obserwatorium (Urania), Operę Ludową, Uniwersytet Wiedeński, Ratusz. W wolnym czasie możesz zajrzeć do urokliwych wiedeńskich kawiarenek i skosztować pysznych słodkości, kupić ciekawe pamiątki. Wieczorem statek wyruszy ku malowniczej, pięknej wiosce Durnstein. Znajdują się tutaj ruiny zamku, gdzie przebywał Ryszard Lwie Serce, zobaczysz również opactwo Augustynów i cudowną dolinę Wachau, wzdłuż której statek będzie przepływał, zatrzyma się w Melk, gdzie możesz wybrać się na spacer po ogrodzie opactwa benedyktynów. Kolejny dzień to samodzielne zwiedzanie uroczego Linz, położonego nad brzegiem Dunaju. Kolejny odcinek podróży to Bratysława, gdzie spędzisz czas pośród słowackich gór i pagórków, a także odbędziesz pieszą wycieczkę po stolicy Słowacji, poznasz jej zabytki, warto również przejść przez Bramę Michalską. Następne miejsce to Budapeszt, gdzie warto wybrać się na zwiedzanie pięknych galerii sztuki, muzeów i teatrów, oper, a także wielu innych ośrodków naukowych i kulturowych. Będzie także czas na odkrywanie miasta we własnym zakresie.  Dzień ósmy to czas już niestety na zakończenie wspólnej podróży i lot do Warszawy. Nie trzeba jechać daleko, aby zwiedzić interesujące miejsca, nie płacąc za to wygórowanej ceny.

Duero, czyli muśnięcie słońcem Portugalii

Marzą Ci się tanie wakacje za granicą? Nie chcesz wydawać fortuny na jeden wyjazd, a mimo to chciałbyś przeżyć coś ekscytującego i niecodziennego? Masz dość przewidywalnych rozwiązań, typu plaże i drinki, a jednocześnie chcesz pojechać na fajne wakacje? Rejs po dolinie Duero jest właśnie dla Ciebie, ceny już od 3835 zł za 6 dni rejsu MS Amalia Rodrigues*. Rejs zaczyna się w Porto, gdzie po powitaniu, możemy zwiedzać nocą to urocze miasto. Kolejnego dnia zaplanowany jest poranny rejs, następnie zwiedzanie Lamego z przewodnikiem. Jest to miejsce pełne zabytków i turystycznego klimatu. Kolejny punkt podróży to Regua, Pinhalo i Porto Antigo, opcjonalnie możesz skorzystać z wycieczki do Mateus Place, wieczorem w wolnym czasie warto również zapoznać się z pakietem rozrywek na pokładzie. Kolejny dzień to czas na najlepsze miejsca w Porto, należącego do najstarszych miast w Europie. Podczas wycieczki, zobaczysz ujście Duero, skosztujesz także regionalnych produktów podczas degustacji. Kolejny punkt to odkrywanie Porto na własną rękę. Po południu warto skorzystać z wycieczek do Guimaraes a także do Vila Nova de Gaia, gdzie odbywa się degustacja lokalnych win. Na pokładzie przewidziany jest wieczór galowy, a także inne wieczorki tematyczne.

Dzięki wycieczkom objazdowym, spędzasz wakacje w ciekawy sposób. Każdego dnia wycieczkowiec zatrzymuje się w innym porcie, a Ty schodzisz na ląd. Wszystko to podczas jednego rejsu luksusowym statkiem, podczas którego masz szansę zwiedzić mnóstwo interesujących miast i zabytków.
Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *