Wczasy objazdowe – nowa odsłona

Wakacje to czas relaksu, odpoczynku, ale również doskonała okazja do podróżowania i przeżywania niezapomnianych przygód. Wycieczki objazdowe to forma wypoczynku, która zyskuje coraz większą popularność w Polsce. Wczasy organizowane są przez biura podróży, dzięki temu w krótkim czasie można zwiedzić wiele ciekawych miejsc – w zależności od obranego kierunku. To propozycja miłośników aktywnych wyjazdów, którzy swój urlop pragną spędzić wśród zabytków historii, a na co dzień poznawać inne państwo czy region. Jeśli wylegiwanie na plaży i kąpiele w ciepłym morzu hotelowym to dla Ciebie za mało, wybierz się na wycieczkę objazdową!

Na czym polega wycieczka objazdowa?

Wycieczka objazdowa to co najmniej kilkudniowe wakacje w danym kraju. W trakcie wycieczek najczęstszą formą przemieszczania się jest autokar. Intensywny program pozwala zobaczyć najciekawsze miasta i zakątki wybranego kraju, których zwiedzanie na własną rękę mogłoby być zbyt trudne i męczące. Objazdowy wypoczynek dostępny jest w wielu opcjach, dzięki czemu każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Oprócz licznych kierunków podróżowania, turyści mogą wybrać spośród ofert miejsca o charakterze historycznym, kulturowym, a nawet kulinarnym. Tak naprawdę każde miejsce na Ziemi jest dobre na wycieczkę objazdową. Wszystko zależy od pomysłowości organizatora i racjonalnie zaplanowanego planu zwiedzania. Niezmienne są przystanki w podróży. Najczęściej jest to gotowa lista, którą zainteresowani mogą przejrzeć przed wyjazdem i zdecydować, czy zawarte są w niej punkty, które nas interesują.

W katalogach wielu firm można dostrzec podział ze względu na udogodnienia w czasie podróży. Należą do nich między innymi zapewniony nocleg, czy wyżywienie w cenie. W tym momencie warto przyjrzeć się wyjazdom tzw. „dla wygodnych”. Ten typ wycieczki przewiduje więcej noclegów na trasie, program jest mniej napięty, zwiedzający mają więcej czasu dla siebie, a grupy współpasażerów są mniejsze. Nie bez znaczenia pozostaje jakość przejazdów i autokarów, w których podróżujemy. Zwykle są to pojazdy o wysokim standardzie, wyposażone w klimatyzację, wygodne miejsca siedzące i profesjonalną obsługę. Bardzo często możemy znaleźć oferty wyjazdów objazdowych z możliwością lotu samolotem, co ma znaczący wpływ na komfort wyjazdów. Ciekawym pomysłem są objazdowe rejsy rzeczne, które znajdziecie w ofercie biura podróży Travelinc. Tak naprawdę każda z wycieczek jest inna. Dlatego, o szczegóły i udogodnienia, które znajdują się w podstawowej cenie należy zapytać organizatora.

Dlaczego warto wybrać się na wycieczkę objazdową z biurem podróży?

Wycieczki autokarem to doskonała alternatywa dla wszystkich, którzy pragną poznawać nowe kraje i kultury, jednak z powodu braku czasu lub słabej organizacji, nie są w stanie zaplanować wymarzonej podróży na własną rękę. Nie każdy posiada również na tyle doskonałe umiejętności językowe, aby móc bez problemu się komunikować, co w niektórych sytuacjach może okazać się wręcz konieczne. Jak już zostało wspomniane, wycieczki autokarowe stanowią świetną okazję dla aktywnych urlopowiczów, którzy nie chcą jedynie leżeć na plaży. Kilkudniowa przygoda może spodobać się także rodzinom z dziećmi, gdyż często biuro podróży w swojej ofercie zawiera wszelkie parki rozrywki, np. Europa Park, czyli jeden z największych parków rozrywki w Europie, znajdujący się na granicy Szwajcarii, Francji i Niemiec. Najważniejszym punktem dnia zorganizowanych wycieczek objazdowych jest samo zwiedzanie. Tam polskojęzyczny przewodnik zapozna nas z historią danego miejsca. Warto zaufać przewodnikowi, który bardzo dobrze zna każdy region i z pewnością pokaże uczestnikom wycieczki wiele wspaniałych miejsc. Bogaty program sprawia, że w stosunkowo krótkim czasie zwiedzimy najciekawsze miejsca w danym kraju.

Powierzenie swoich wczasów specjaliście jest bardzo dobrym pomysłem z wielu powodów. Przede wszystkim wtedy, gdy nie jesteśmy konkretnie zdecydowani, jaki kierunek podróży wybrać. Oprócz wybrania miejsca docelowego, organizator wycieczki dobierze plan, a więc intensywność zwiedzania i charakter objazdu. Wszystko zależy od możliwości i oczekiwań uczestników. Wiadome jest, że inny plan zostanie zaproponowany osobom starszym i mniej aktywnym fizycznie, a jeszcze inny rodzinom z dziećmi. Wycieczki z biurem podróży zagwarantują nam komfort psychiczny – po prostu wybieramy wymarzony kierunek i cieszymy się czasem wolnym. Bez zmartwień, załatwiania formalności czy rezerwacji noclegu. Dzięki opiece pilota wycieczki możemy mieć pewność, że w pełni wykorzystamy czas naszego urlopu. Ponadto, w każdej chwili możemy się zwrócić do niego o pomoc. Osoba ta zna teren jak własną kieszeń, a więc na pewno poleci nam ona wiele interesujących propozycji poczynając od malowniczych miejsc, poprzez rekomendowane kawiarnie czy restauracje. Szeroka oferta popularnych biur podróży umożliwia nam przeżycie niezapomnianej eskapady!

Gdzie na wycieczkę objazdową?

Niekwestionowaną zaletą wycieczek objazdowych jest to, że w czasie ich trwania możemy zobaczyć największe zabytki architektury, niezliczoną ilość przepięknych miejsc, a dzięki pracy wykwalifikowanego przewodnika turystycznego możemy mieć pewność, iż nie umkną nam żadne istotne szczegóły, o których często możemy zapomnieć podczas zwiedzania na własną rękę. Statystyki dowodzą, że Polscy turyści na wycieczki autokarowe i rejsy rzeczne równie chętnie wybierają pobliskie kraje, jak i nieco bardziej egzotyczne miejsca. Obecnie dużą popularnością cieszą się również wycieczki tematyczne oraz wczasy last minute. Miłośników wyszukanych potraw z pewnością zachwyci zagraniczna kuchnia. Wielbiciele wytrawnych alkoholi bezsprzecznie wybiorą podróż winnymi szlakami. Dla zwolenników aktywnego wypoczynku przygotowano ofertę podróży po alpejskich bezdrożach. Nie zabraknie również atrakcji dla fanów rozrywki. Jeśli nade wszystko fascynują Cię niesamowite widoki, średniowieczne zamki i malownicze twierdze, zarówno w Polsce jak i poza jej granicami nie brakuje monumentalnych budowli. Nagromadzenie ciekawych miejsc w Europie i na świecie jest tak duże, że bez względu, jaki kierunek obierzemy zawsze znajdziemy sposób na wakacyjną nudę. Jaki kierunek wybrać na objazdowy wyjazd? Wszystko zależy od naszych indywidualnych upodobań i możliwości. Zawsze warto przejrzeć ofertę popularnych biur podróży (Itaka, Rainbow czy Travelinc), aby określić, które z proponowanych miejsc najbardziej będą odpowiadać naszym gustom.

Najczęściej wybierane miejsca

Wycieczki objazdowe to zdaniem wielu, najlepszy sposób na zwiedzanie w stosunkowo krótkim czasie najważniejszych miejsc w kraju, do którego wybieramy się na urlop. Oczywiście, zwiedzać ciekawe zakątki można również podczas innych wyjazdów wypoczynkowych, organizowanych w formie wypoczynku, jednak mają one zdecydowanie krótszy zasięg. Turyści zwiedzanie zaplanowane mają z reguły na jeden – dwa dni, a więc trudno porównać je z kilkudniową wycieczką objazdową. Zatem, jakie miejsca są najczęściej wybierane przez urlopowiczów? Obecnie bardzo dużą popularnością cieszą się wycieczki po Bałkanach. Kierunek ten niewątpliwie ma wiele do zaoferowania – malownicze krajobrazy, urokliwe uliczki, świetne owoce morza oraz pyszną bałkańską kuchnię. Miejsc,  które zachwycą i zapadną na długo w pamięci z pewnością nie brakuje. W ramach programu turyści zwiedzają także dodatkowe regiony, np. Słowenia, Albania, Czarnogóra, Bośnia i Hercegowina. W ostatnich latach furorę robią też kierunki takie jak: Kosowo, Kostaryka, Monako, Seszele, Singapur, Japonia, Jordania, Bułgaria, Tunezja, Turcja czy Egipt. Niesłabnącą popularnością może poszczycić się również Grecja i Hiszpania. Najpopularniejsza wycieczka objazdowa do Grecji obejmuje plaże, rejsy i zwiedzanie, zarówno autokarem jak i samolotem. Zaś w Hiszpanii piaszczyste i gorące plaże czekają na nasz przyjazd przez cały rok. Dla miłośników zwiedzania sztuki oraz odkrywania atrakcji w słynnych parkach rozrywki polecane są wycieczki objazdowe do Francji. Polacy równie chętnie zwiedzają Chorwację, Włochy, Niemcy (Berlin), jak i Rzym, Izrael, a nawet Indie. Popularne są zarówno kraje bliższe Polsce – Węgry, Czechy (Praga), Słowacja, czy Austria, jak i nieco bardziej oddalone – Nikaragua, Norwegia, Sri Lanka, Stany Zjednoczone, Reunion, Rosja.  Ponadto, Polska sama w sobie również stwarza nam doskonałe warunki, aby podjąć wycieczki objazdowe. Warszawa, Gdańsk, Wrocław, Poznań, Katowice, Kraków czy Częstochowa to miejsca, w których również znajduje się wiele zabytków i atrakcji wartych zobaczenia. Wycieczki typu City Break to od niedawna coraz chętniej wybierana forma krótkiego, a zarazem aktywnego wypoczynku. Dojazd autokarem czy samolotem – wszystko zależy od nas. Reasumując, jeśli chcesz w wygodny i kompleksowy sposób zwiedzić Europę i inne kraje świata, wycieczki objazdowe będą dla Ciebie znakomitym rozwiązaniem. Wystarczy tylko obrać wymarzony cel i ruszać na podbój kontynentu!

zabytki w Hiszpanii

Włochy, Grecja & Chorwacja z biurem podróży Travelinc

Włochy są jednym z najczęściej wybieranych kierunków na wycieczki autokarowe i rejsy rzecz. Swoją popularność zawdzięczają głównie niezliczonej ilości zabytków i atrakcji, licznym rozrywkom oraz pysznej kuchni. Zwiedzanie najpiękniejszych, malowniczych zakątków i moc niezapomnianych wrażeń sprawią, że wycieczka objazdowa do Włoch zostanie na długo w naszej pamięci. Niewątpliwie, każdy z nas powinien poznać najsłynniejsze zabytki Rzymu, popłynąć w romantyczny rejs kanałami Wenecji i zakochać się w pięknym Neapolu.

Wybierając się na wycieczkę objazdową do centrum Włoch, warto skorzystać z naszego biura podróży Travelinc. W ofercie znajdziecie wycieczki rejsowe  po najpiękniejszych zakątkach magicznego państwa. Specjaliści ds. Rejsów i Podróży zawsze starają się przybliżyć najważniejsze i najbardziej urokliwe atrakcje tego miejsca. W ramach ośmiodniowego programu turyści zwiedzą rejony, takie jak Wenecja (skąd rozpocznie się wyjazd), następnie Dubrownik (Chorwacja), Korfu (Grecja), Kefalonia (Grecja), Kotor (Czarnogóra), Split (Chorwacja), Triest (Włochy) oraz Wenecja. Cena pakietu obejmuje pełne wyżywienie, jak również opłaty portowe, ubezpieczenie NNW/KL/BP oraz składkę na Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny. Rejs objazdowy odbywa się statkiem MSC Lirica, który przywodzi na myśl najbardziej eleganckie i klasyczne podróże wielkimi liniowcami. Statek osiąga długość 274, 9 m, co przekłada się na 13 pokładów. Goście mogą korzystać z wszelkich udogodnień. Na pokładzie znajduje się SPA, basen, jacuzzi, Centrum Fitness, pole do minigolfa, kort tenisowy czy ścieżka do joggingu. W ramach rozrywki do dyspozycji dorosłych przeznaczony został teatr Brodway, salon gier, dyskoteka, klub brydżowy, centrum handlowe oraz wiele innych. Na pokładzie statku nie zabraknie również atrakcji dla dzieci – place zabaw, klub dziecięcy, baseny czy sala gier. Dzięki dużym, przestrzennym oknom dostępnych w różnych punktach statku, urlopowicze mogą podziwiać przepiękne widoki oceanu. Natomiast wspaniała kuchnia  pobudzi nasze zmysły. Serwowane posiłki są przepyszne i z pewnością zasmakują każdemu z klientów. Nie ulega wątpliwości, że rejs statkiem MSC Lirica to wspaniałe przeżycie, a każda chwila spędzona na statku będzie równie piękna, jak zwiedzanie i odkrywanie nowych miejsc na trasie podróży. Nie czekaj, rezerwuj termin już dziś!


Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *