Rejsy morskie 2019 – Top 7 najciekawszych rejsów

Rejsy statkiem są jedną z najpopularniejszych form spędzania czasu w okresie wakacyjnym. Wiele osób uwielbia tego typu podróżowanie, gdyż dostarcza ono zarówno moc pięknych widoków, jak i niezapomniane wrażenia. To idealne połączenie zwiedzania i odpoczynku. Jacht dysponuje wszelkimi wygodami dostosowanymi do swoich klientów. Jednodniowe postoje w kolejnych, nadmorskich miastach umożliwiają poznanie kultury, zwyczajów i stylu życia mieszkańców. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu ludzie częściej odbywali podróże jachtem. Dziś, znaczna część społeczeństwa wybiera inne środki transportu, np. samolot czy samochód. Rejsy morskie i żeglarskie mogą odbywać się przy udziale żaglówki bądź wielkiego wycieczkowca. Decydując się na podróż z pewnością przeniesiemy się do dawnych czasów. Warto się przekonać, dlaczego ludzie tak bardzo fascynowali się wycieczkami statkowymi. Jeśli marzysz o przeżyciu prawdziwej przygody, powinieneś zdecydować się na odbycie rejsu morskiego.

Propozycje najciekawszych rejsów morskich w 2019 roku

Rejs po Fiordach

Nie ulega wątpliwości, że rejs po Fiordach bije rekordy popularności wśród wycieczkowiczów. Najwięcej podróży odbywa się w miesiącach: od początku czerwca do końca sierpnia. Decydując się na zwiedzanie Skandynawii w czerwcu, turyści będą naocznymi świadkami zjawiska białych nocy. Podczas postoju uczestnik wycieczki z pewnością zostanie oczarowany pięknem otaczającej przyrody. Do najczęściej odwiedzanych miast należą Oslo i Kopenhaga. Szczególną uwagę przykuwają liczne kolorowe kamienice oraz charakterystyczne ulice. Stavanger to miasto, którego nie może zabraknąć na liście rejsów wycieczkowych. Turyści mogą spacerować brukowanymi ulicami, podziwiając tamtejszą architekturę, odwiedzić muzeum lub zdecydować się na rejs do Lysefjordu, gdzie można podziwiać prawdziwy cud natury – powszechnie znaną półkę skalną.

FiordySprawdź więcej informacji

Karaiby

Rejs po Karaibach dla osób uwielbiających podróżowanie z pewnością brzmi bardzo zachęcająco. Wyspa już od lat urzeka swoim niepowtarzalnym wyglądem. W pięknej i niezwykle czystej wodzie kryją się podwodne stworzenia, takie jak np. płaszczki czy delfiny. Ponadto w podwodnym świecie można spotkać liczne rafy koralowe, które przyciągają nurków z całego świata. Podróżując po Karaibach turyści zwiedzą kilka podstawowych miejsc. Wśród nich bez wątpienia znajdzie się Haiti, czyli druga pod względem wielkości wyspa na Morzu Karaibskim, Jamajkę czy wyspę Cozumel. Do najczęściej odwiedzanych miast należy Nowy Orlean, gdzie rozbrzmiewa charakterystyczna lokalna muzyka. Przepływając przez Jamajkę, warto zatrzymać się w mieście Falmouth, gdzie niemal w każdej restauracji można usłyszeć muzykę reggae. Oprócz tego miasto zachwyca białymi plażami oraz malowniczą architekturą. Bez względu na to, jakie miasta odwiedzą turyści, Karaiby oferują słoneczną pogodę aż 315 dni w roku.

plaża Karaiby

Sprawdź więcej informacji

Egejska Odyseja – Grecja

Wybór rejsu po Egejskiej Odysei to doskonałe rozwiązanie dla osób, które uwielbiają wakacyjną atmosferę i pragną zwiedzić zabytki wpisane na listę UNESCO. W czasie przemierzania wielu kilometrów, turyści z pewnością zobaczą imponujące miasto Lindos i Akropol w Grecji. Nie zabraknie również widoku starożytnego miasta Efez, które jest uważane za jedno z najwspanialszych w dziejach ludzkości. Jego ruiny rozciągają się na olbrzymim terytorium. Na liście propozycji często może znaleźć się także wyspa Mykonos, Patmos, wizyta w Heraklionie oraz podziwianie wulkanicznych krajobrazów Santorini i Kusadasi, w pobliskiej Turcji. Podczas pobytu w nadmorskich miastach turyści z pewnością zobaczą zabytki, takie jak Odeon, Fontanna Trajana czy Świątynia Hadriana. W czasie przemierzania kilometrów rejsy morskie zazwyczaj uwzględniają podróż wzdłuż określonej zatoki, np. Gocek. Niepowtarzalne krajobrazy bezsprzecznie dostarczą turystom niezapomnianych wrażeń.

wyspa Santorini w Grecji

Sprawdź więcej informacji

Teneryfa

Teneryfa często określana jest jako rajska wyspa. Nie ulega wątpliwości, że w tym miejscu niemal każdy chciałby spędzić swój urlop. To największa i najbardziej znana wyspa w archipelagu Kanaryjskim. Podczas rejsu turyści mogą podziwiać piękną faunę i florę oraz malownicze miasta. Podczas podróży uwzględniane jest również zwiedzanie parków narodowych Teneryfy oraz niepowtarzalnych lasów La Gomery. Przybysze żądni przygód powinni odwiedzić park wodny Siam Park. Podczas pobytu w nadmorskich miastach, podróżnicy z pewnością będą mogli zasmakować lokalnego menu. Zagłębienie się w obszary wyspy pokrywają się z odwiedzeniem corocznego karnawału na Wyspach Kanaryjskich. Wyspy Kanaryjskie to miejsce przeznaczone dla aktywnych turystów!

Teneryfa

Sprawdź więcej informacji

Chorwacja

Rejsy, które prowadzą do Chorwacji i Czarnogóry są niewątpliwie miejscem stworzonym do odpoczynku. Wody Adriatyku zachwycą zarówno aktywnych turystów, jak i osób pragnących relaksu i wypoczynku. To jedno z nielicznych miejsc, które możemy przepłynąć u boku pływających delfinów. Chorwację przemierza się wzdłuż brzegu. Pomiędzy znajdują się malownicze wyspy. Pobliskie porty umożliwiają postój jachtu w każdej chwili. Podczas rejsu w Chorwacji odwiedzanych jest wiele imponujących miast, takich jak, np. Dubrownik, Zadar, Molat, Rab czy Ist. To bez wątpienia jedno z najpiękniejszych miejsc, dlatego warto rozważyć tę opcję rejsu.

nadmorskie miasto Dubrownik w Chorwacji

Sprawdź więcej informacji

Morze Śródziemne

Rejsy po Morzu Śródziemnym są jednym z najpopularniejszych kierunków wybieranych przez turystów. W głównej mierze decyduje o tym stosunkowo bliska odległość z Polski do Włoch. Podróż zwykle rozpoczyna się we Włoszech, gdzie są najliczniejsze atrakcje turystyczne oraz widokowe. Od wschodniej części portem staje się Wenecja, skąd jachty często kierują się w stronę Stambułu. Podczas takiego rejsu zwiedzane są okoliczne miejsca i zabytki oraz podziwiane lokalne dzieła mieszkańców. Przemierzanie Morza Śródziemnego od strony zachodniej cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony turystów. Głównie z uwagi na malowniczą architekturę oraz mnogość zabytków. Rejsy te z pewnością obejmują zwiedzanie takich miasta jak Barcelona, Marsylia bądź Walencja oraz Wyspy Balearów i Majorkę. Taka wycieczka z pewnością dostarczy niesamowitych wrażeń uczestnikom.

Wenecja

Sprawdź więcej informacji

Morze Bałtyckie

Dla miłośników ojczystego kraju idealnym rozwiązaniem będzie rejs po Morzu Bałtyckim. Mimo, że polskie morze kryje w sobie wiele niesamowitych i licznych zakątków, nadal przez wielu turystów jest niedoceniane. Z podstawowych informacji dotyczących Bałtyku wynika, iż jego powierzchnia wynosi ponad 415 tys. km. Mocno rozwinięta linia brzegowa jest urozmaicona w zatoki, wyspy i półwyspy. Sezon na rejsy wycieczkowe po Morzu Bałtyckim trwa od maja do września, z uwagi na fakt położenia w strefie klimatu umiarkowanego. Statki wycieczkowe, które obsługują trasy najczęściej urozmaicają wycieczkę poprzez zawijanie do portów takich jak: Kopenhaga, Helsinki, Ryga, Sztokholm, Amsterdam oraz wielu innych. Podczas podróży do pobliskich miast, uczestnicy mogą podziwiać piękną architekturę oraz cieszyć się niezapomnianymi widokami.

Morze Bałtyckie

Sprawdź więcej informacji

Podsumowanie

Rejs to nie tylko zwykła wycieczka pozwalająca zobaczyć cuda natury oraz przepiękne, zabytkowe budynki. Jest to również wielka przygoda, którą chce przeżywać wielu turystów. Rejsy morskie organizowane są przez wiele profesjonalnych firm. W swojej ofercie zwykle zawijają do najbardziej popularnych portów w danym obszarze. Dzięki temu turyści mogą zwiedzać nadmorskie miasta, poznawać ich zwyczaje i kulturę, a przede wszystkim dostarczać sobie jedynych w swoim rodzaju wrażeń. Jeśli i Ty chcesz przeżyć niezapomniane chwile na jachcie, zdecyduj się na spędzanie urlopu na rejsie morskim.