Rejs po fiordach

Fiordy to głębokie, polodowcowe żłobienia głębokie nawet na kilometr, wcinające się głęboko w głąb lądu. Charakteryzują je strome, wysokie brzegi. Naturalnie występują w Norwegii, Szkocji, Islandii, na Grenlandii, Alasce, w Nowej Zelandii, Patagonii i półwyspie Labrador. Te niezwykle atrakcyjne okoliczności przyrody przyciągają swoim zachwycającym pięknem turystów z całego świata.

Fiordy norweskie

Bezsprzecznie królową fiordów jest Norwegia, gdzie jest ich najwięcej i są one najpiękniejsze.

Rejs po fiordach norweskich cieszy się największym powodzeniem w miesiącach letnich. Wycieczki statkiem najlepiej oddają urok fiordów, pozwalając zachwycać się nimi niejako „od środka”. Niezwykłą atrakcją podczas rejsu po fiordach jest tak zwane zjawisko białych nocy, kiedy to słońce utrzymuje się na niebie niemal przez całą dobę.

statki na fiordach

Trasa rejsu wiedzie przez zachwycające swoim pięknem fiordy norweskie, a także malownicze miasta i mniejsze miejscowości. Wspaniałe miejsca, które zwiedzane są podczas rejsu to urokliwe, historyczne miejsca pełne dziedzictwa kulturowego poszczególnych krajów jak stolica Danii Kopenhaga, norweskie Stavenger, Bergen, Molde, czy Alesund, szwedzki Goeteborg i wiele innych miejscowości.

Niezapomnianymi widokami zachwyca północna Norwegia. Malownicze krajobrazy, nienaruszona natura i zapierające dech w piersiach norweskie fiordy to nie lada atrakcja dla każdego. Nie można w tym miejscu pominąć najpiękniejszego fiordu w Norwegii Geirangerfjord. Najdłuższym fiordem jest natomiast Sognefjord, który osiąga imponującą długość 204 km.

fjords

Rejs po fiordach z Travelinc

Oferowany przez Travelinc rejs po fiordach zapewnia niesamowite atrakcje od pierwszego do ostatniego dnia wycieczki. Zapierające dech w piersiach widoki fiordów, porozrzucane wyspy i wysepki, podróż i zwiedzanie pięknych miast, w końcu komfortowy, nowoczesny statek i mnóstwo atrakcji jest na wyciągnięcie ręki. Zapoznaj się ze szczegółami oferty:

rejs po fiordach

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *