Rejs do Dubaju

Wyjątkowość rejsów polega m.in na tym, że podczas jednej podróży możesz zobaczyć wiele wspaniałych miejsc. Podczas tego rejsu zyskasz możliwość odkrycia tajemniczego zakątka świata na Półwyspie Arabskim.  Ten niegdyś rzadko odwiedzany przez turystów region, dzisiaj stanowi miejsce rozlicznych podróży i rejsów. Pustynny, surowy klimat i gorące promienie słońca sprawiają, że nie sposób oprzeć się takiej kuszącej podróży. Aby marzenie stało się rzeczywistością, nie musisz rezerwować kilku wycieczek, a jedynie jeden rejs i to luksusowym wycieczkowcem, na pokładzie którego do Twojej dyspozycji jest mnóstwo rozrywek. Nie zwlekaj, wybierz się w niesamowitą podróż!

Rejs w klimacie Tysiąca i jednej nocy

Zaplanuj już dziś niesamowity rejs luksusowym statkiem Costa Diadema 5*, trwający 8 dni. Już od 1830 zł możesz wyruszyć w tą ekscytującą podróż i poznać zakątki Półwyspu Arabskiego. Rejs rozpoczyna się w fascynującym Dubaju, a organizator oferuje pełne wyżywienie, ubezpieczenie NNW/ BP/ KL, a także pokrywa opłaty portowe. Podczas rejsu statek zatrzymuje się w wyznaczonych wcześniej portach, a Ty możesz podziwiać miejsce z kabiny luksusowego wycieczkowca lub zejść na pokład i spędzić czas w atrakcyjnym turystycznie miejscu. Jeśli jednak zdecydujesz się zostać na pokładzie, również nie będziesz miał okazji aby się nudzić, gdyż luksusowy statek wyposażony jest w świetne centrum rozrywki i relaksu. Pamiętaj, że każda kabina jest sprzątana regularnie podczas pobytu gości, według najwyższych standardów czystości, więc nie musisz martwić się o wygospodarowanie na to swojego cennego czasu.

Przygoda rozpoczyna się w Dubaju (Zjednoczone Emiraty Arabskie), skąd odpływa statek.

dubaj nocą

Dubaj (Zjednoczone Emiraty Arabskie)

uważany są za jeden z najbogatszych krajów na świecie, to nowoczesne i postępowe państwo, którego niewątpliwie najbardziej rozpoznawalną wizytówką jest Dubaj. Stanowi on centrum  życia zarówno finansowego, jak i handlowego dla regionu Zatoki Perskiej.  Możemy tam zobaczyć ogromny przeładunkowy port, który łączy Azję z Europą.  Na uwagę zasługują rodzinne, niewielkie sklepiki i kafejki, obok których wyrosły liczne galerie handlowe o innowacyjnym designie i architekturze. Wszystko wygląda tutaj jak w baśni, a w porcie, gdzie zacumuje nasz luksusowy statek, a całkiem normalnym widokiem będzie tradycyjna arabska łódź. Dubaj to obecnie zachwycające i bardzo szybko rozwijające się miasto z duszą. To właśnie tutaj można podziwiać Burj Khalifa, największy budynek świata (163 piętra i 828 m). Nie można także zapominać o symbolu Dubaju, czyli 7- gwiazdkowym hotelu Burj al-Arab, którego architektura zachwyca, bo przecież niecodziennie możemy zobaczyć hotel w kształcie żagla. Jest on wzniesiony na sztucznej wyspie w Zatoce Perskiej, zaledwie kilkaset metrów od plaży, obok wspomnianego wieżowca możemy także podziwiać tzw. Tańczące fontanny, a także wybrać się na zakupy do Dubai Mall, największego centrum handlowego, liczącego około 1200 sklepów, ponad 200 kafejek i restauracji, a wszystko to na powierzchni 112 hektarów. W Dubai Mall mieści się również Dubai Aquarium, gdzie żyje ok. 33 tys. gatunków zwierząt morskich, a także Global Village, czyli centrum kultury i rozrywki, miejsce odbywania się wielu koncertów i festiwali, można zakupić tam piękne pamiątki z wielu regionów świata. Po dwóch dniach pełnych przygody statek zatrzymuje się w Omanie.

dubaj widok

Maskat (Oman)

Statek trzeciego dnia dopływa do Maskatu, czyli stolicy Omanu. Jest to kraj o wyjątkowym, surowym krajobrazie, bo 2/3 jego powierzchni to pustynie. Region ten słynie z pysznego i niedrogiego jedzenia, gościnności, a także w porównaniu do Dubaju ze skromności. Budynki w Maskacie są dosyć skromne architektonicznie, kilkupiętrowe, a miasto jest zadbane i czyste. Maskat słynie z tradycyjnych, sporych targowisk, na których przeważają takie produkty, jak perfumy, kadzidła, pachnidła, tkaniny, szale etc. Rankiem można na takim targu zakupić świeże ryby od lokalnych rybaków. Na uwagę w tym mieście zasługuje także meczet Sułtana Kabusa, którego architektura zachwyca. To właśnie tam znajduje się jeden z największych perskich, ręcznie tkanych dywanów na świecie, a jego rozmiar wynosi 70 x 60 m. Nie można także zapominać o Operze Narodowej, która przykuwa uwagę swoją bogatą aranżacją i zastosowaniem materiałów o najwyższej jakości.

Dzień na morzu

Jest to dzień, kiedy statek na zwija do żadnego portu. To idealny czas na to, aby zapoznać się z atrakcjami, jakie możemy znaleźć na pokładzie luksusowego wycieczkowca Costa Diadema 5*. Można skorzystać nawet z pralni, a także wielu atrakcyjnych sklepów, gdzie kupisz pamiątki, ubrania, napoje alkoholowe, tytoń, artykuły spożywcze, kosmetyki etc. Do dyspozycji jest również profesjonalny fotograf, który uwieczni Twój niezapomniany rejs. Wycieczkowiec jest jednym z najbardziej luksusowych statków, jakie posiada flota Costa, ma 1862 kabiny, nie  bez przyczyny nazywany jest ,,Królową Morza Śródziemnego”, urządzony jest nowocześnie w klimacie włoskim. Na największym pokładzie górnym znajduje się lodziarnia, 7 restauracji, 11 barów. Na pokładzie statku usytuowane jest również SPA, sala gimnastyczna, basen do talassoterapii, sauna, gabinety zabiegowe, łaźnia i sauna turecka, solarium, 8 jacuzzi, 3 baseny (jeden ze szklanym krytym dachem), zewnętrzny pas do joggingu, boisko sportowe wielofunkcyjne, a także kino 4D, teatr na trzech poziomach, strefa z laserowymi symulatorami, dyskoteka, kasyno, symulator samochodowych wyścigów, Country Rock Club, biblioteka, dostęp do internetu, centrum handlowe, a także wiele innych interesujących propozycji. Na pokładzie można podziwiać 190 oryginalnych dzieł sztuki, a także blisko 8 tys. reprodukcji różnych artystów.

rejs statkiem

Doha (Katar)

Piątego dnia statek zacumuje do portu w stolicy Kataru. Doha to w ostatnim czasie szybko rozwijające się miasto, wykorzystujące swój potencjał. Na uwagę zasługuje Muzeum Sztuki Islamskiej, gdzie mieści się wiele interesujących wystaw i zabytków tej kultury, a samo jego wnętrze wzbudza podziw. W pobliżu muzeum może zobaczyć dawny port, z którego korzystali w głównej mierze poszukiwacze pereł, a dzisiaj jest miejscem często fotografowanym przez turystów, znajdują się tutaj tradycyjne łodzie drewniane, które odbywają turystyczne rejsy pokazowe. Z portu mamy świetny widok na nowoczesne centrum miasta, pełne przeszklonych, wysokich budynków. Jeśli znajdziesz czas na spacer, zaskoczy Cię pozytywnie piękna promenada, biegnąca wzdłuż wybrzeża z widokiem na port, wieżowce i pięknie zagospodarowane zielone tereny. Ponieważ kiedyś Katar był głównym dostawcą pereł, dzisiaj na uwagę zasługuje piękny pomnik perły. Aby jednak zobaczyć jeszcze więcej zapierających dech w piersiach widoków, musisz zatrzymać się tu na dłużej, lub wybrać się jeszcze raz.

płynący statek

Abu Dhabi (Zjednoczone Emiraty Arabskie)

Abu Dhabi to stolica Zjednoczonych Emiratów Arabskich i jednocześnie największe miasto tam. Jest to jedno z najnowocześniejszych miast na świecie. To miejsce ekskluzywnych widoków i zbliżenia do innej kultury. Będąc już w tym miejscu świata, koniecznie warto zobaczyć ogromny meczet Sheikha Zayeda, wykonany z białego marmuru, posiadający mnóstwo zdobień z kamieni szlachetnych. Gmach ten zmieścić może nawet około 50 tys. osób. To właśnie tu znajduje się największy na świecie ręcznie tkany dywan (został przywieziony w częściach, a jego tkanie zakończono na miejscu), jak również największy żyrandol. Stolica Emiratów Arabskich posiada również piękną plażę Corniche z białym, czystym piaskiem, a także luksusowy hotel Emirates Palace, będące niewątpliwie symbolem przepychu. Abu Dhabi to również idealne miejsce na podziwianie nowoczesnej architektury i nietuzinkowych, oryginalnych rozwiązań  technicznych i aranżacyjnych, więc te dwa dni warto wykorzystać w pełni na zwiedzanie. Ósmego dnia statek zawija do portu w Dubaju i tak kończy się nasza ośmiodniowa przygoda.

Zjednoczone Emiraty Arabskie to niesamowite miejsce na ziemi, to świat, gdzie obok luksusu i przepychu toczy się również codzienne życie. Warto wybrać się w taki rejs i odkryć część innej kultury, architektury i kuchni, a dzięki rejsom luksusowymi statkami, możesz zobaczyć te wszystkie piękne miejsce  zaledwie w kilka dni.

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *